Plan szczegółowy I Pielgrzymki Rowerowej do Monasteru św. Onufrego w Jabłecznej na święto św. Onufrego Wielkiego przypadające w dniu 25.06.2016 r. (sobota):

 

 

Trasa: Białystok -> Supraśl -> Odrynki -> Saki -> Zaleszany -> św. Góra Grabarka -> Mielnik -> Terespol -> Kostomłoty -> Kodeń -> Monaster św. Onufrego w Jabłecznej.
Ilość dni jazdy: 3 (22 – 24 czerwca 2016 r., środa – piątek).
Ilość kilometrów: ok. 255 km ( 1 dzień: ok. 65 km, 2 dzień: ok. 110 km, 3 dzień: ok. 90 km).

 

Dzień pierwszy: BIAŁYSTOK –> SUPRAŚL –> ODRYNKI
22 czerwca 2016 (środa)
  • dystans: ok. 65 km
  • czas przejazdu: 7 – 8 godz. (w tym 4 – 5 postojów)
  • średnia prędkość jazdy rowerem: 15 – 20 km/h
07:00 – Modlitwa w Cerkwii Św. Wielkomęczennika Pantelejmona w Zaściankach koło Białegostoku.
07:30 – zbiórka na parkingu przed Cerkwią Św. Wielkomęczennika Pantelejmona w Zaściankach (kwestie organizacyjne; możliwość umieszczenia bagażu w samochodzie, który będzie jechał razem z pielgrzymką).
08:15 – wyjazd z Parafii Św. Wielkomęczennika Pantelejmona w Zaściankach koło Białegostoku.
Ok. 17:00 – przyjazd do Cerkwi Św. Jana Teologa w Odrynkach i Cerkwi św. Antoniego i Teodozjusza Pieczerskich w Skicie w Odrynkach; udział w Wieczerni; wspólna kolacja; nocleg na terenie Skitu.
 Po drodze z Zaścianek do Odrynek planujemy odwiedzić: Monaster w Supraślu, Cerkiew Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gródku.

 

Dzień drugi: ODRYNKI –> SAKI –> ZALESZANY –> ŚW. GÓRA GRABARKA –> MIELNIK

 

Osoby z poza Odrynek, a planujące rozpoczęcie Pielgrzymki z tego miejsca, mogą przyjechać do Odrynek dzień wcześniej (22.06) i skorzystać z noclegu. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie tego do organizatorów.
23 czerwca 2016 (czwartek)
  • dystans: ok. 110 km
  • czas przejazdu: 8 – 9 godz. (w tym 5 – 6 postojów)
  • średnia prędkość jazdy rowerem: 15 – 20 km/h
07:00 – wyjazd z Cerkwi Św. Jana Teologa w Odrynkach i Cerkwi św. Antoniego i Teodozjusza Pieczerskich w Skicie w Odrynkach poprzedzony wspólnym śniadaniem.
Ok. 13:00 – przyjazd do Monasteru Św. Dymitra Sołuńskiego w Sakach; udział w Akafiście do Św. Dymitra Sołuńskiego.
Ok. 14:30 – przyjazd do Monasteru Św. Katarzyny w Zaleszanach w Zaleszanach; udział w Molebniu w Cerkwi;
Ok. 16:00 – przyjazd do Klasztoru Prawosławnego Śww. Marty i Marii na Św. Górze Grabarce.
Około 17:00 – przyjazd do Cerkwi Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Mielniku; udział w Wieczerni; wspólna kolacja; nocleg na terenie Parafii.

 

Dzień trzeci: MIELNIK –> TERESPOL –> KOSTOMŁOTY –> KODEŃ –> JABŁECZNA
 
Osoby z poza Mielnika, a planujące rozpoczęcie Pielgrzymki z tego miejsca, mogą przyjechać do Mielnika dzień wcześniej (23.06) i skorzystać z noclegu. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie tego do organizatorów.
24 czerwca 2016 (piątek)
  • dystans: ok. 90 km
  • czas przejazdu: 7 – 8 godz. (w tym 4 – 5 postojów)
  • średnia prędkość jazdy rowerem: 15 – 20 km/h
07:00 – Wyjazd z Cerkwi Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Mielniku poprzedzony wspólnym śniadaniem i Liturgią. Przeprawa promowa przez rzekę Bug.
13:00 – przyjazd do Cerkwi Św. Apostoła Jana Teologa w Terespolu.
14:00 – przyjazd do Cerkwi Św. Serafina z Sarowa w Kostomłotach.
15:00 – przyjazd do Cerkwi Św. Ducha w Kodniu.
16:00 przyjazd do Monasteru św. Onufrego w Jabłecznej; udział w Wieczerni; wspólna kolacja; nocleg na terenie Monasteru.
W Monasterze św. Onufrego w Jabłecznej pozostawimy rowery w specjalnie wyznaczonym miejscu. Następnie udamy się do Cerkwi.
Serdecznie zachęcamy do pozostania w Jabłecznej i uczestnictwa w Święcie Św. Onufrego (sobota, 25.06.2015 r.). Mamy zagwarantowany nocleg w namiocie wojskowym lub Domu pielgrzyma (prosimy o zabranie karimat i spiworów). Planujemy zorganizowanie dla Pielgrzymów autokaru powrotnego do Białegostoku oraz busa transportującego rowery w dniu 25.06 w godzinach popołudniowych. Rowery będzie można odebrać z Parafii  p.w. Św. Wielkomęczennika Pantelejmona w Zaściankach koło Białegostoku.